
Ac harmonisk filter
◆ Tre-nivåteknologi, høy effekttetthet
◆ Støtter tre kompensasjonsmoduser: harmoniske, reaktiv effekt og ubalanse
◆ FPGA + ARM-arkitektur, rask datahastighet og smartere grensesnitt
◆ Standard stativstørrelse, enkel å installere i ulike industri-standardskap
◆ Unik patentert teknologi, helt uavhengige luftkanaler, eliminerer alle PCBAer eller elektroniske komponenter
Produktbeskrivelse
Ac harmonic filer, en ny generasjon av fullstendig digitale harmoniske elimineringsenheter uavhengig utviklet og lansert av selskapet vårt, tilbyr klare fordeler i forhold til tradisjonelle teknologier: raskere, mindre, kraftigere og enkle å installere, vedlikeholde og feilsøke, de kan enkelt løse problemer med strømkvaliteten.

Ac harmoniske filer bruker kraftelektronikkteknologi. Hovedkretsen inkluderer: strømbrytere, hurtig-virkende sikringer, overspenningsvern, hovedkontaktorer, snubberkontaktorer, nett-tilkoblede induktorer, LC-filtre, omformere og DC-energilagringskondensatorer.
Kontrollsystemet til det aktive haromoniske filteret inkluderer en DSP+FPGA, kommandostrømberegningskretser og strømsporingskontrollkretser for å muliggjøre parameterinnstilling og kontrollkommandoinnhenting. Power harmonic filer bruker en strømtransformator for å oppdage laststrømmen. En databehandlingsbrikke konverterer det analoge signalet til et digitalt signal, som deretter sendes til intern DSP. Gjennom algoritmisk prosessering trekkes signalet ut fra de harmoniske komponentene i laststrømmen. Kontrollsystemet avgir deretter et kommandosignal, som bruker SVPWM-kontroll som et drivsignal for å kontrollere de interne IGBT-ene. Dette instruerer omformeren til å generere en harmonisk strøm som er like stor og motsatt i retning av den harmoniske laststrømmen, som deretter injiseres inn i nettet for å filtrere ut harmoniske.
Datablad
| Elektriske parametere | |
| Kablingsmetode | Tre-tråder-tre-tråder |
| Driftsspenning | 380V(±20%) |
| Driftsfrekvens | 50/60 Hz, ±10 % |
| Produktspesifikasjoner | 50,75,100A,150A,200A |
| Gjeldende transformatorspesifikasjoner | 50:5 ~ 30000:5 |
| Støy | <65dB |
| Funksjoner | |
| Bytte enheter | IGBT |
| Byttefrekvens | >20 kHz |
| Metoder for varmespredning | Intelligent luftkjøling |
| Kontroll av varmeavledning | Adaptiv viftehastighetsjustering |
| Beskyttelsesfunksjoner | Overspenning, underspenning, overoppheting, overstrøm, kortslutningsbeskyttelse |
| Kompensasjonsytelse | |
| Harmonisk filtreringshastighet | >95% |
| Aktivt strømtap | <3% |
| Harmonisk filtreringsområde | Overtoner fra 2. til 50. kan styres og konfigureres individuelt. |
| Total responstid | <10 ms |
| Resonansundertrykkelse | Aktiv hemming |
| Skjermgrensesnitt | |
| Skjerm | 7-fots berøringsskjerm i full farge (skaptype) |
| Språk | Kinesisk, engelsk og tilpassbare språk |
| Batteridisplay | Forvrengningshastighet, effektfaktor, effekt, spenning, strøm og annen datavisning |
| Kommunikasjonsgrensesnitt og protokolltype | RS485, Modbus-protokoll |
| Miljøforhold | |
| Driftstemperatur | -10 grader ~+40 grader |
| Relativ fuktighet | <95%, no condensation |
| Høyde | <5000 meters (above 1000 meters, capacity decreases by 1% for every additional 100 meters) |
| Andre | |
| Beskyttelsesnivå | IP20-klassifisering, andre klassifiseringer tilgjengelig på forespørsel. |
| Installasjonsmetode | Rack-montering, vegg-montering, integrerte skapkonfigurasjoner. |
Q&A
1. Er aktive harmoniske filtre egnet for-omformerintensive prosesser?
Absolutt. Aktive harmoniske filtre er designet for applikasjoner med høy VFD-bruk, som vannbehandlingsanlegg, avløpsrenseanlegg, HVAC-systemer, industrianlegg og sykehus. De kontrollerer effektivt total harmonisk forvrengning (THDi), og sikrer at systemet ditt oppfyller standarder for strømkvalitet.
2. Hva skjer hvis det aktive harmoniske filteret svikter? Vil produksjonen min stoppe?
Nei. Fordi L-HTS800M er et aktivt harmonisk filter koblet parallelt med lasten din, vil prosessene dine fortsette å kjøre selv om filteret går offline. Dette gjør den mer pålitelig enn aktive-frontstasjoner, som kan føre til at systemet slås av hvis de mislykkes.
3. Hvor raskt reagerer et aktivt harmonisk filter på interferens?
Aktive harmoniske filtre kan reagere i løpet av mikrosekunder. De sikrer stabil drift selv for raskt skiftende eller følsomme belastninger som sveiseutstyr, heiser, kraner og medisinsk utstyr.
Populære tags: ac harmonisk filter, Kina ac harmonisk filter produsenter, leverandører, fabrikk
Sende bookingforespørsel








